Відповідно до наказу № 417 «Про відкриття відділу природи і завершення створення Ніжинського краєзнавчого музею» від 17 червня 1976 р., відділ природи було офіційно відкрито для загального відвідування.
Минають роки, змінюються покоління відвідувачів, а природничий відділ Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського залишається не тільки місцем збереження експонатів, а осередком пізнавальних екологічних заходів, інтерактивних екскурсій й головне – місцем живого спілкування, в результаті якого природа стає зрозумілою і захопливою.
Фото: з експозиції відділу Музей природи Приостер’я НКМ ім. І. Спаського


