Презентація книги «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини» в Ніжині

Непомітними нитками історія рідного краю пов’язує минуле із сучасністю, пробуджує нашу пам’ять і живить національну ідентичність. Дослідження її глибин – це шлях до самопізнання, до розуміння свого місця в історичному контексті. Саме тому подібні події, як презентація книги «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини», є важливою складовою збереження нашого культурного спадку.

У стінах відділу «Музей історії м. Ніжина» НКМ ім. І. Спаського відбулася презентація видання, яке представили його упорядниці, співробітниці Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Любов Кіяшко та Зоя Сніжок. Презентація зібрала гостей з Батурина, Крут та Славутича. Завдяки онлайн-зв’язку долучилися музейники, історики та краєзнавці з Путивля, Новгород-Сіверського, Конотопу, Глухова, Прилук і Харкова. Захід став не лише можливістю познайомитися з виданням, але й платформою для обговорення актуальних питань краєзнавства, збереження історико-культурної спадщини та популяризації досліджень.

До книги увійшли 66 виявлених на сьогодні наукових та науково-популярних студій уродженця м. Конотопа, історика, краєзнавця, бібліографа Василя Різниченка, що побачили світ на початку XX ст. здебільшого на сторінках тогочасних газет та журналів. Співробітниці «Гетьманської столиці» поділилися не лише цікавими фактами про видання, але й своїми враженнями від роботи над книгою, акцентуючи на важливості збереження наукової спадщини В. Різниченка.

Подібні заходи – це не просто презентації видань, а й емоційні зустрічі з минулим, які допомагають усвідомити нашу ідентичність і роль кожного у збереженні історичної пам’яті. Презентація книги «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини» стала яскравим прикладом того, як небайдужість дослідників і любов до рідного краю перетворюються на вагомі кроки у справі відродження історичної правди. Дякуємо упорядникам, гостям і всім, хто долучився до цієї події, за їх внесок у дослідження нашого спільного минулого!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *