Відкриття виставки «Моя Земля» майстрів КЗ «Обласний центр народної творчості» ЧОР

6 травня 2025 р. у відділі Художній музей Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського відкрилася виставка «Моя Земля», що об’єднала унікальні роботи майстрів КЗ «Обласний центр народної творчості» ЧОР. Серед експонатів – плетені вироби з лози, керамічний посуд, різьблені дерев’яні предмети, ляльки-мотанки, декоративний розпис, вироби з тканини та художньої обробки шкіри. Виставка є яскравим прикладом збереження та розвитку традиційної культури Чернігівщини. Вона зібрала найкращих майстрів: Лідію ГОНЧАР, членкиню Національної спілки майстрів народного мистецтва України, яка представила авторські вироби з лози; Аліну КАПЛЮК – керівницю студії народної ляльки, стипендіатку обласної програми для творчої молоді; Антоніну ПУСТОВОЙТ — керівницю студії ткацтва, що активно підтримує військових і ветеранів.

Свої роботи представили Микола ТАРАНЕНКО – керівник студії гончарства та кераміки, який разом із колегами встановив рекорд України, створивши найбільший свищик; Андрій КАМЕНЕЦЬКИЙ – заслужений майстер народної творчості України, лауреат численних премій, знаний майстер декоративної різьби, що відроджує традиції Сіверщини; Маріанна ВАЦЕНКО – керівниця студії декоративного розпису, провідна методистка та учасниця міжнародних виставок, яка навчає дітей петриківському розпису і писанкарству; Наталія ВОЙСТРИКОВА – керівниця студії художньої обробки шкіри, авторка рушника-рекордсмена довжиною 200 метрів, занесеного до Книги рекордів України.

Відкриття виставки пройшло у теплій та дружній атмосфері, яку доповнили привітальні слова від представників міської влади та діячів культури: першого заступника міського голови Ф. І. Вовченка, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів С. С. Смаги, начальниці управління культури і мистецтва Т. Ф. Бассак, заслуженого артиста України, доктора мистецтвознавства В. Г. Дорохіна. Захід не лише вшанував майстрів, а й дав змогу гостям особисто поспілкуватися з митцями та долучитися до майстер-класів, які проходили на подвірʼї музею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *