Створення «Шансу»
Особисто для мене відлік історії «Шансу» йде з відкриття хореографічної школи – 1994. Саме тоді Галина Львівна Тимошенко запросила мене долучитися до колективу викладачів хореографічної школи. Я проводила заняття з бальних танців, займалася постановкою концертних номерів і навіть думок не мала щодо ансамблю. Ми виступали на всіх конкурсах і фестивалях як учні хореографічної школи. Все змінив організований у місті конкурс «Ніжинський зорепад». Участь у ньому могли взяти лише колективи, і тоді я усвідомила необхідність створення ансамблю. На поставлене самій собі питання «Яку назву для нього обрати?» я відповіла: «Шанс». Життя кожному з нас дає шанс, а від нас залежить, як ми ним скористуємося. І вже на 10-річчя ансамблю ми отримали звання зразкового.
Я не зрозуміла і не усвідомила, коли ці роки промайнули. Начебто нещодавно тільки-но розпочинала роботу з маленькими дітками, а вже моєю колегою, викладачкою бального і сучасного танцю стала Оксана Добриня –випускниця хореографічної школи, учасниця ансамблю «Шанс». І невдовзі вона вже свою доньку приведе на підготовче відділення. Загалом багато наших випускників приводять своїх дітей до нас на навчання.
Здобутки учасників ансамблю
«Шанс» є переможцем багатьох міжнародних, всеукраїнських і регіональних конкурсів. Тож можу назвати, зокрема, лише міжнародні фестивалі й конкурси, де ми вибороли гран-прі: «Золота осінь» (Будапешт, 2006), «Мистецтво і дружба» (Варна, 2007), «Зіркафест. Моя Україна» (Київ, 2015), «Зіркафест. Сяйво різдвяних зірок» (Київ, 2015), «Квітневі викрутаси» (Ніжин, 2018), VII конкурс-фестиваль мистецтв «Talents of the world 2021» (Болгарія, Сонячний Берег, 2021), «Алегро Карпат» (2025).
Але головний наш привід для гордості, найвагоміші здобутки – це наші вихованці і випускники. Колеги з інших регіонів часто мне питають, де я беру таких талановитих дітей, чи, можливо, у Ніжині така особлива атмосфера, яка дає натхнення творити…
Війна і хореографія
Невід’ємною складовою усіх виступів творчих колективів хореографічної школи став збір коштів на допомогу ЗСУ. Ми безмежно вдячні нашим захисникам за можливість жити, творити і навчати дітей на рідній землі. Учасники «Шансу», долучаючись до таких заходів, знають: зібрані завдяки їх виступам кошти допомагають захистити життя і наблизити перемогу.
Попри воєнні реалії, беремо активну участь у культурно-мистецьких заходах. Для танцівників важливі сцена і глядачі. Саме завдяки цьому відчуттю свята, виступу, костюмам діти розуміють, навіщо вони тут, відчувають, що є інші сильні учасники, а це дає стимул зростати далі. Також поїздки і виступи на конкурсах розвивають сценічну культуру, дають досвід спілкування з однолітками з інших країн і регіонів, вони об’єднують і згуртовують як дітей, так і їх батьків.