У відділі Музей історії м. Ніжина НКМ ім. І. Спаського 11 грудня 2024 р. говорили про ЄВГЕНА ЧИКАЛЕНКА. Видатний український громадський діяч, меценат, видавець. Саме завдяки його подвижницькій діяльності українське слово у передреволюційний час щоденно зверталося до всіх українців зі шпальт єдиної на той час україномовної газети «Рада». Відновлена на його ж кошти газета зі зміненою назвою «Нова рада» з березня 1917 р. говорила про Центральну Раду й Українську Народну Республіку. Складно сказати як склалися б події Української революції 1917–1921 рр. без такої матеріальної підтримки. Адже у самого Євгена Чикаленка є вислів – «Легко любити Україну до глибини душі, спробуйте її любити до глибини власної кишені».
Попри все, Євген Чикаленко свого часу був передусім успішний і знаний аграрій, що запроваджував у своїх господарствах передові агротехнічні новацій. І не цурався ділитися досвідом зі своїми співвітчизниками. На межі ХІХ–ХХ ст. ним були написані 5 невеликих книжечок про методи вирощування збіжжя, худоби, про виноградарство й садівництво. Ці брошурки були написані дуже простою мовою, доступно й розаховані на користування простими селянами. Свого часу книжки Євгена Чикаленка були на другому місці за популярністю серед українців після «Кобзаря» Тараса Шевченка й видані були накладом аж пів мільйона примірників!
У 2022 р. нарешті вони були перевидані вже у незалежній Україні – розпочато роботу ще до великої війни, а надрукований наклад єдиної книги «Розмови про сільське хозяйство», де зібрано усі 5 книжечок Євгена Чикаленка, вже у липні в Харкові, фактично під обстрілами північних «братів». Вийшла книга у видавництві Олександра Савчука, автором передмови та упорядником є Анжела Савченко.
Саме пані Анжела представляла книгу в Ніжині у стінах музею. Її розповідь про діяльність і долю Євгена Чикаленка була цікавою, навіть, захопливою; півтори години минуло, як кажуть, на одному диханні. Наприкінці презентації Анжела Савченко подарувала книгу музеєві, за що висловлюємо їй щиру вдячність.